У другій декаді травня агрометеорологічні умови були сприятливими для росту і розвитку ранніх зернових культур. Про це свідчать дані агрометеорологічного бюлетеня за другу декаду травня від фахівців Укргідрометцентру. Відзначається, що дощі підтримували достатню і задовільний зволоження грунту під усіма сільськогосподарськими культурами.
«В цілому, незважаючи на невисокі температури повітря в квітні і травні, формування колоса на більшості площ озимих культур розпочалося в терміни близькі до середніх багаторічних термінів. Стан озимих культур залишалося переважно хорошим », — відзначають експерти.
Згідно з повідомленням, прохолодна погода і повільне накопичення ефективного тепла були малоприємними для теплолюбних культур, початкове розвиток яких відбувався повільно. У районах випадання сильних дощів верхні шари грунту були перезволоженими, що стримувало сівши пізніх культур, зокрема гречки. У східній частині України, де в другій половині декади температура повітря була вищою за норму, умови для теплолюбних культур складалися добре, початкові фази розвитку були близькими до звичайних термінів.

«В цілому по країні рівень вологозабезпечення метрового шару ґрунту під ранніми зерновими залишається одним з кращих за останні кілька років», — акцентували в Укргідрометцентрі.
Відзначається, що протягом декади у ярих ячменю і пшениці на більшості площ відзначалося кущіння і утворення нижнього вузла соломини, на пізніх посівах — лістообразованіе і освіту вузлових коренів. Стан посівів переважно добрий і задовільний. У деяких південних районах через брак продуктивної вологи в грунті зазначалося пожовтіння листя, місцями в центральних областях — поразка посівів шкідниками.
Згідно з повідомленням, у кукурудзи в залежності від строків сівби тривало проростання зерна і утворення сходів, почалося лістообразованіе (третій, місцями п’ятий лист), подекуди ще тривав посів.
«У сої в залежності від строків сівби зазначалося освіту сходів і поява листя, подекуди тривав сівши. У цукрових буряків відзначалися сходи і поява листя. У соняшнику на багатьох площах утворилася друга пара справжніх листків, на окремих площах тривав сівши і освіту сходів », — прокоментували аналітики.
Крім того, протягом декади тривав посів гречки. На раніше засіяних площах у неї спостерігалися сходи. У гороху зазначалося лістообразованіе, на ранніх посівах — поява суцвіть.
Згідно з повідомленням, стан посівів сільгоспкультур оцінюється переважно як добрий та задовільний.
Нагадаємо, що станом на 20 травня аграрії України посіяли 6,9 млн га ярих зернових та зернобобових культур, що становить 92% до прогнозу.