В Україні молоду картоплю можуть залишити на полях через перевиробництво

Через перевиробництво молодої картоплі в поточному році у разі проблем з реалізацією на ринках виробники можуть залишати його на полях.

Таку думку висловила виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі (УАПК) Оксана Руженкова.

Підозрюємо, що в кінці травня-червні картоплю будуть залишати на полях, тому що площі серйозно розширені саме під ранньою картоплею, — уточнила Оксана Руженкова.

За її словами, багато аграріїв розширили площі під цією культурою з 5-10 га в минулому році до 100 в поточному через хорошої ціни в 2019/2020 МР (червень 2019-травень 2020) в період збуту.

Вона допускає, що виробники не зможуть продати весь вирощений обсяг, оскільки якість картоплі у новачків більше не буде відповідати вимогам супермаркетів.

Багато хто сподівався заробити на Великдень, коли б картопля коштувала 60-80 грн, але ніхто не очікував введення карантину, — зазначила експерт.

Згідно з повідомленням, в даний час вартість українського молодого картоплі в магазинах становить 30-45 грн проти 18 грн за єгипетський, який реалізують під видом молодого, і 24 грн за азербайджанський, який за фактом є реекспортувати російським, оскільки в період карантину були проблеми з логістикою і транспортуванням продукції на великі відстані.

молодой картофель могут оставить на полях

Нагадаємо, що в Нідерландах і Бельгії в зв’язку з закриттям ресторанів, кафе і готелів, зупинилися підприємства по виробництву картоплі фрі. При цьому в обох країнах накопичилося до 2 млн т незатребуваного картоплі. Тому голландські компанії почали експортувати картоплю в Україну.

Всі новини: