Україна має намір експортувати понад 60 млн т зерна

Україна продовжує нарощувати експорт збіжжя на зовнішні ринки. Зокрема, у 2021/22 МР Україна має намір експортувати понад 60 млн т зерна.

Про це розповів заступник міністра економіки України Тарас Качка, пише прес-служба Мінагропроду.

Він зазначив, що серйозним викликом у цьому питанні є забезпечення пропускної спроможності морських портів.

«Ще 10 років тому питання пропускної спроможності українських морпортів викликало жваві дискусії, проте останні 5 років їх потужність збільшилася — з 49,3 млн т у 2016 р. до 81,5 млн т у 2021 р. Сектор морських перевезень діє без затримок, той час, як ми спостерігаємо волатильність цін на залізничні перевезення. У цьому контексті стратегію українського уряду спрямовано на розвиток інфраструктури, щоб зацікавити інвесторів цією галуззю», — зазначив Тарас Качка.

Крім того, впровадження нових технологій сприятиме стійкості ланцюгів постачання та логістики, підвищенню прозорості та доступності даних, оптимізації витрат на експлуатацію та обслуговування, відповідності вимогам щодо декарбонізації.

Тарас Качка також зазначив, що в контексті ефективного використання нових можливостей Україна здійснює низку заходів у рамках Угоди щодо СОТ про спрощення торговельних процедур. Йдеться про впровадження механізму Єдиного вікна для міжнародної торгівлі, інституту АЕО — авторизованого економічного оператора, режиму спільного транзиту.

Зазначається, що завершення процесу імплементації угоди забезпечить спрощення ведення зовнішньоекономічної діяльності шляхом переведення взаємодії бізнесу з митними та контролюючими органами у новий формат. Це дозволить забезпечити входження України до списку ТОП-країн із найбільш безпечними та комфортними умовами ведення бізнесу.

Новини