Українська пшениця продовжує дорожчати в ціні

Експортний ринок української продовольчої пшениці характеризувався зростанням цін на увазі відповідних цінових котирувань на зовнішніх ринках. Про це розповіли аналітики компанії G.R. Agro. З минулого тижня зростання на СРТ-порт склало в середньому 50 грн за т і $ 2-4 за т.

«Ціни переробників, незважаючи на стримані продажу аграріями нового врожаю, також зміцнювалися, однак, зростання з минулого тижня на 50-100 грн за т частіше за все не активізував закупівлі. Крім того, підвищення цін в портах надавало підтримку цінам на внутрішньому ринку », — пояснили фахівці G.R. Agro.

новости агрорынка

Відзначається, що ціни переробних підприємств з урахуванням вартості доставки становили 5,85-6,75 тис. Грн за т — 2 клас, 5,8-6,7 тис. Грн за т — 3 клас.

Аналітики очікують подальший помірне зростання цін, стримуваний конкуренцією на зовнішньому ринку, а також збільшенням пропозицій з огляду на активізацію збиральної кампанії.

Згідно з повідомленням, в секторі фуражної пшениці спостерігалися підвищують цінові тенденції, враховуючи відповідні зміни на ринку продовольчої зернової. Так, ціни підвищилися в середньому на 50-100 грн за т і $ 2-3 за т, СРТ-порт.

«Стримування продажів аграріями нового врожаю, особливо великотоннажних партій, сприяло підвищенню цін переробниками на 50-150 грн за з минулого тижня, до рівнів 5,5-6,5 тис. Грн за т, СРТ-підприємство», — розповіли фахівці G.R. Agro.

На думку аналітиків, ще одним підтримує ціни чинником було зростання цін в портах. За прогнозами очікується помірне зростання цін в цьому сегменті ринку.

Нагадаємо, що з початку 2021/22 МР станом на 21 липня експорт зернових з України досяг 1,19 млн т, що на 71 тис. Т або 6,37% більше результату за аналогічний період минулого маркетингового року (1,11 млн т ).

Новини