Нові правила огляду сільськогосподарської техніки

Нові правила огляду сільськогосподарської техніки будуть здійснюватися контролюючими органами з 2020 року. Чергове рішення посилити контроль в цій сфері викликало багато обговорень в мережі. А поки опоненти сперечаються про ефективність подібного способу — уряд затвердив аспекти, за якими розглядають рівень ризику від провадження господарської діяльності в сфері експлуатації та технічного стану тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів.

Аспекти, за якими оцінюється рівень ризику:

  • вид господарської діяльності;
    види порушень вимог законодавства в сфері експлуатації та технічного стану машин, виявлені протягом останніх 5 років, що передують плановому періоду;
  • кількість порушень суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері експлуатації та технічного стану машин, виявлені протягом останніх 5 років, що передують плановому періоду;
  • кількість позапланових заходів державного нагляду (контролю), проведених за суб’єктами господарювання протягом останніх 5 років.

Періодичність планових подій буде прямо залежати від ступеня ризику підприємства. Найрідкісніші перевірки будуть у підприємств з низьким ступенем ризиків, але не рідше одного разу на 5 років. Найбільше Госпродпотребслужба буде реалізувати планові події на підприємствах з високим ступенем ризику, але не частіше 1 разу на 2 роки.

сельхоз техника