Україна не втратить лідерство із виробництва та експорту соняшникової олії

Через рекордний урожай насіння соняшнику Україна не має змінити позиції на світовому ринку, а непередбачуваного зростання цін на ринку вже не буде.

Таку дуку висловив генеральний директор «Асоціації Укроліяпром» Степан Капшук.

За його словами, у 2021 році провальним могло стати рішення про запровадження квотування та ліцензування експорту соняшникової олії. Проте, альтернативою до розв’язання цього питання стала пропозиція Мінекономіки щодо підписання меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і асоціацією «Укроліяпром».

Повідомляється, що у 2022 році Україна залишить за собою лідируючі позиції на світовому ринку. Урожай 2021 року забезпечить можливість нарощувати виробництво та експортний потенціал продукції з високою доданою вартістю. При цьому забезпечуючи постачання на внутрішній ринок до торговельної мережі.

«Можна сказати, що ситуація невизначена, але я вважаю, що такого непередбачуваного зростання цін, як минулого МР, вже не буде» — каже експерт.

Нагадаємо, аналітики прогнозують, що соняшник залишиться лідером, але через вартість міндобрив можуть збільшитися посіви сої. У цьому році очікується певна переорієнтація на інші олійні культури.

соняшник

Новини