Україна надасть допомогу двом країнам Африки, які страждають від посухи

Кабінет Міністрів України виділив 420 млн грн для надання гуманітарної допомоги Ефіопії та Сомалі, які страждають від посухи. Про це йдеться у постанові №1040 від 16 вересня, оприлюдненій на Урядовому порталі. Згідно з документом, уряд виділив Міністерству внутрішніх справ (для Державної служби з надзвичайних ситуацій) 420 млн грн для відшкодування вартості зерна пшениці (не нижче 3 класу) у кількості до 50 тис. т з метою надання гуманітарної допомоги.

Також уряд доручив МЗС погодити з Організацією Об’єднаних Націй та компетентними органами Ефіопії та Сомалі питання доставки та оплати транспортування зерна з Одеського морського торговельного порту до портів цих країн коштом міжнародних організацій. Надання гуманітарної допомоги буде здійснено шляхом зерна пшениці, що перебуває у власності акціонерного товариства «ДПЗКУ‎»‎. Нагадаємо, що за даними ООН, у північних районах Сомалі випало від 30 до 60 відсотків від звичайної кількості опадів, а центральних і південних — від 45 до 75%. Це був четвертий поспіль невдалий сезон дощів з кінця 2020 року.

Кількість людей, які страждають від посухи в Ефіопії, Кенії та Сомалі, за п’ять місяців збільшилось з 9,5 млн до 16,2 млн людей.

Новини