Держпідтримка фермерів має бути спрямована на тих, хто створив високопродуктивне виробництво — Вадим Бадоєв

agro

Чи варто підтримувати малоефективних фермерів і кому з сільгоспвиробників в першу чергу потрібна державна дотація? На ці питання відповів віце-президент агрокомпанії AgroGeneration Вадим Бадоєв під час сьогоднішнього ділового сніданку в Компанії за участю представників ЗМІ та експертів аграрної галузі, присвяченого державній підтримці АПК у 2017 році, а також висновкам та пропозиціям на 2018 рік.

Участь у заході також взяли народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко та гендиректор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Тарас Висоцький.

Учасники заходу зазначили, що у 2017 році на підтримку сільськогосподарських виробників Уряд виділив 5,5 млрд. грн., а саме 1% від ВВП. Вже наступного року планується виділення на основні програми підтримки агросектору 7,3 млрд гривень, що приблизно на мільярд більше, аніж в поточному році.

Говорячи про те, яким чином варто переглянути підхід до держпідтримки аграріїв, Вадим Бадоєв зазначив, що в ринкових відносинах підтримка повинна бути спрямована на тих, хто вже створив високоякісне і високопродуктивне виробництво, вигідне для споживача

«Я можу привести такий приклад: в школі кого ми повинні підтримувати — відмінника або двієчника? Учні і той і інший. Але напевно потрібно підтримувати більш все ж відмінника, щоб він вивчився і з нього було більше толку суспільству.

Але ми повинні також давати альтернативу і фермерам, які мають неефективні господарства, для того, щоб вони не займалися невигідною справою. Це ж логічно»,- зазначив віце-президент агрокомпанії AgroGeneration.

Источник: agronews.ua

Смотрите также: