Озвучено новий формат доступу іноземців на український ринок землі

Український ринок землі — досить складний механізм. Після запуску ринку землі сільськогосподарського призначення її зможуть купити тільки українці або українські компанії. Але що стосується покупки с / г землі іноземцями? Земельна реформа, яку готує уряд, передбачає допуск іноземних компаній і фізосіб до ринку сільськогосподарських земель.

поле

Новий формат доступу іноземців на український ринок землі має на меті, що іноземець не зможе купувати с / г землі і не буде мати право власності на неї, але після відкриття ринку землі у нього з’явиться можливість продавати право оренди на с / г землі.

Таким чином, для юросіб з іноземним капіталом і іноземців пропонується закріпити в законі лише право оренди землі і саме це право продавати їм. Таке рішення пояснюється тим, що за статтею 14 конституції України, земля — ​​національне багатство. Саме тому держава прагне до того, щоб вітчизняний фермер мав більш вигідні умови для покупки землі, ніж закордонна організація. Інакше наші громадяни просто не зможуть брати участь в здорової конкуренції.

 

Читайте також: