Деякі підприємства із за карантина можуть зіткнутися з нестачею окремих груп товарів

Підприємства, які завчасно не уклали контракти на поставку МТР з початком весняно-польових робіт можуть зіткнутися з нестачею окремих груп товарів.

впр

За  словами деяких експертів, більшість великих агропідприємств вже забезпечили себе і своїх клієнтів достатньою кількістю насіння, ЗЗР та добрив.

Проблеми можуть бути у підприємств, які завчасно не уклали контракти на поставку МТР і чекали фактичного початку посівної і змін курсу валют. Саме в цьому році ця недалекоглядність може мати критичні наслідки для таких господарств. Ось тут і може виникнути питання дефіциту, так як допоставка і дозаказ сьогодні залежать від багатьох факторів, які не можуть регулювати безпосередньо компанії-виробники або компанії-дистриб’ютори, а виключно залежать від державного регулювання і обмеження транспортних переміщень, як міжнародних, так і внутрішніх.

На його думку, поки складно точно передбачити, які наслідки можуть бути в результаті пандемії, втім, очевидні зниження експортних цін на сільськогосподарську продукцію, в результаті падіння світової економіки.

Нагадаємо, що Національний банк України не може спрогнозувати точний вплив коронавируса на економіку України, але вплив на експорт та імпорт буде коливатися від нейтрального до позитивного.

 

Читайте також: