Ціни на кукурудзу в Україні підтримуються попитом з боку Китаю, який здебільшого розрахований на постачання у березні-квітні. Зазначається, що у Росії зберігається невизначеність за експортними квотами, оскільки експортні мита досягли рекордного рівня $94 за т за період із 22 по 28 грудня. Очікується, що експортна квота становитиме 11 млн т зернових, включаючи 8 млн т пшениці, на період із 15 лютого по 30 червня 2022 р.
У Agritel наголосили, що у п’ятницю європейські ринки консолідувалися після різкого зниження цін, що спостерігалося протягом тижня.
«Цей спад здебільшого пов’язаний із закриттям позицій наприкінці року. Пшениця з Франції конкурентоспроможна на міжнародній арені, про що свідчать закупівлі, зроблені минулого тижня Китаєм як для фуражної пшениці, так і для фуражного ячменю. Це компенсує відсутність алжирських закупівель на тлі напружених стосунків із Францією», — йдеться у повідомленні.
Згідно з повідомленням, на міжнародному ринку США продали 132 тис. т соєвих бобів у Китай. Крім того, в Австралії Abares переглянув у бік підвищення оцінку виробництва пшениці на заході країни до 11,7 млн т з 11,5 млн т, внаслідок чого загальне виробництво країни становитиме 34,4 млн т. Зазначається, що в Аргентині біржа Буенос-Айреса переглянула у бік підвищення оцінку виробництва кукурудзи до 57 млн т та пшениці до 21 млн т з 52,5 млн т та 17 млн т відповідно минулого року.

Китай залишається ключовим елементом для еволюції майбутніх цін. За даними китайської митниці, імпорт кукурудзи у листопаді становив 790 000 т, знизившись майже на -36% порівняно з минулим роком, а імпорт пшениці – 750 000 т, знизившись на -7,2%. Тільки імпорт ячменю зріс на +37,3% порівняно з листопадом 2020 р.», — наголосили експерти.