Які території розмінують для весняної посівної

Уряд затвердив план гуманітарного розмінування. Йдеться про с/г площі Миколаївської, Херсонської та Харківської областей, які перебували в тимчасовій окупації.

Про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в телемарафоні «Єдині новини».

За його словами, 30-40% площ цих територій можна буде очистити і засіяти. За іншими прогнозами, йдеться про 50-60%. Більш зрозумілою ситуація буде наприкінці березня.

«Ми звернулися до міжнародних партнерів по допомогу щодо надання нам спеціального обладнання — самохідних машин для розмінування. Є ціль — максимально встигнути розмінувати ці території не пізніше середини травня. Поки що в межах посівної. Усе залежатиме від темпу надходження відповідного обладнання», — сказав Тарас Висоцький

розмінування

Крім Херсонщини і Харківщини, сильно замінованою є Миколаївщина, перш за все, Снігурівська громада. Також проблемними залишаються території на Запоріжжі, Донецькому, Луганському напрямках.

«Наразі з точки зору тих площ, які можуть бути доступні для посівної, це лише Миколаївська, Херсонська та Харківська області. Є ризик, що близько півмільйона гектарів може бути незасіяне через якраз проблематику мінування агрессором», — зазначив Тарас Висоцький.

Новини