В Україні рекордний врожай гречки за останні роки

Аграрії 15 областей України виробили 107 тис. Т гречки, що є рекордним показником в Україні за останні кілька років, про це повідомляє Роман Лещенко на своїй офіційній сторінці в Facebook.

«В Україні найбільший урожай гречки за останні кілька років. Два місяці тому наші прогнози були на рівні 100 тис. Т. І ось вже сьогодні, будучи на фінішній прямій, але ще її не перетинаючи, аграрії виробили 107 тис. Т гречки. Це показник на рівні 94%, оскільки збір завершили лише 15 областей. Тому наші оновлені прогнози складають понад 110 тис. Т. Найвища врожайність зафіксована поки що по Вінницькій області 1,59 т / га », — написав він.

За словами міністра, програма державної підтримки виробництва гречки (аграрії отримують до 5 тис. Грн субсидії на гектар оброблюваних угідь, де вирощувалася гречка), в основу якої покладено Мінагропродом в цьому році, вже показує дієві і ефективні результати імпортозаміщення. У 2021 року на підтримку виробників гречки було виділено 50 млн грн. Міністерство планує і надалі підтримувати українських аграріїв.

Новини